از سوی وزیر کشور؛

اعلام حالت فوق العاده در استان خوزستان

پرسش: استاندار خوزستان گفت: در پی درخواست از وزیر کشور برای اعلام حالت فوق العاده در خوزستان، وزیر کشور با این درخواست موافقت کرد.

پرسش: استاندار خوزستان گفت: در پی درخواست از وزیر کشور برای اعلام حالت فوق العاده در خوزستان، وزیر کشور با این درخواست موافقت کرد.

 

غلامرضا شریعتی شنبه شب در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: بر اساس این تصمیم، تمامی دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران استان خوزستان موظف هستند تا پایان عادی شدن شرایط سیلاب در خوزستان، مرخصی کارکنان خود را لغو کنند.
وی گفت: در روزهای تعطیل نیز دستگاههای اجرایی عضو ستاد بحران استان خوزستان می بایست دستگاهها و تجهیزات خود به همراه نیروهای عملیاتی را آماده ساخته تا در صورت نیاز به مناطق سیل زده اعزام کنند.
استاندار خوزستان ادامه داد: با توجه به بارشهایی که ظرف 24 ساعت آینده در استانهای بالا دست خوزستان انجام می شود، حجم آورد سیلاب به خوزستان افزایش می یابد و به همین دلیل احتمال طغیان رودخانه های خوزستان نیز دور از دهن نیست.
وی گفت: البته با توجه به حضور وزیر نیرو در استان تمامی تدابیر لازم برای مدیریت ورودی و خروجی آب سدهای استان اندیشیده شده و جای هیچگونه نگرانی نیست.
شریعتی اظهار کرد: 35 روستا در حوضه کارون و دز و 20 روستا در حوضه کرخه در معرض خطر جدی سیل هستند که تعدادی از این روستاها تخلیه شده و تعدادی دیگر نیز در حال تخلیه هستند.
وی اضافه کرد: ستاد مدیریت بحران به طور شبانه روز در استان خوزستان فعال است و طبق پیش بینی ها، برنامه های خود را به پیش می برد.
نماینده عالی دولت افزود: تمام تلاش ما در مواجهه با سیلابهای ورودی در استان، نداشتن تلفات انسانی و به حداقل رساندن خسارات مالی است.
استاندار خوزستان اظهار امیدواری کرد؛ تا پایان هفته جاری و با فروکش کردن بارشها در استانهای بالا دست، اوضاع در این استان به حالت عادی باز گردد.
استان خوزستان دارای سدهای مهم دز، کرخه، کارون یک، دو و سه و نیز سد مارون و گتوند است که بیش از دو میلیارد متر مکعب آب را ذخیره می کنند.

 

###
 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.