پیش بینی یک‌نماینده مجلس از بازار مسکن در سال ۹۸

پرسش:بهادری گفت: سال ۹۷ به لحاظ قیمتی یک سال پر جهشی برای مسکن بود و بعید به نظر می‌رسد که در سال ۹۸ باز هم شاهد افزایش قیمت باشیم.

پرسش:بهادری گفت: سال ۹۷ به لحاظ قیمتی یک سال پر جهشی برای مسکن بود و بعید به نظر می‌رسد که در سال ۹۸ باز هم شاهد افزایش قیمت باشیم.

 

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه بازار مسکنیک بازار پلکانی است، گفت: در سال‌های گذشته تغییرات پلکانی قیمت هر ۲ تا ۳ سال رخ می‌داد، اما سال ۹۷ شاهد یک تغییر قیمتی بزرگ بودیم به طوری که قیمت‌ها با افزایش ۹۰ درصدی روبه رو شد.

وی ادامه داد: سال ۹۷ به لحاظ قیمتی یک سال پر جهشی بود و بعید به نظر می‌رسد که در سال ۹۸ باز هم شاهد افزایش قیمتباشیم.

بهادری از تثبیت شرایط اقتصادی و بازار مسکن در سال جدید خبر داد و گفت:  آمارها و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در سال ۹۸ شرایط اقتصادی به سمت تثبیت حرکت کند و همین امر باعث می‌شود که بازار مسکن از تب و تاب قیمتی بیافتد.

وی افزود: در ابتدای سال ۹۸ بازار مسکن کم‌کم از حالت رکود خارج می‌شود و قیمت ها به سمت نزولی شدن حرکت می‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه به دلیل مشکل فروش نفتی که در کشور ایجاد می‌شود اثرات روانی بدی بر بازار مسکن حاکم خواهد شد، گفت: همین موضوع باعث نوسانات قیمتی خواهد شد، اما می‌توانیم با مدیریت صحیح مانع از ایجاد افزایش قیمت شویم.

بهادری اظهار کرد: در بودجه سال ۹۸ برای مشکل فروش نفت تدبیراتی در نظر گرفته‌ایم تا اثرات روانی آن کمتر شود به همین منظور نگرانی از بابت قیمت در اردیبهشت ماه وجود ندارد.

وی توضیح داد: افزایش و نوسانات قیمتی در بازار و اقتصاد کشور باعث ایجاد مشکلاتی درحوزه مسکن شده است، اما با برنامه ریزی‌های دقیق، افزایش تولید و همچنین توازن در عرضه و تقاضا می‌توانیم بازار مسکن را به رونق برسانیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان گفت: تسهیلات مسکن باید به سمت تولید مسکنهدایت شود تا بتوانیم میزان تقاضاهای اقشار کم درآمد و با درآمد توسط را تامین کنیم.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.