ایران به هک تلفن رقیب نتانیاهو متهم شد

پرسش:یک شبکه تلویزیونی در اسرائیل، ایران را به هک تلفن همراه بنی گانتز، رقیب انتخاباتی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور متهم کرده است.

پرسش:یک شبکه تلویزیونی در اسرائیل، ایران را به هک تلفن همراه بنی گانتز، رقیب انتخاباتی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این کشور متهم کرده است.

شبکه تلویزیونی کانال ۱۲ به نقل از منابعی در شین بت، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، از هک تلفن همراه آقای گانتز و دسترسی به اطلاعات شخصی و تماس های او خبر داده است.

به گزارش کانال ۱۲، شین بت هکرهای ایرانی را عامل نفوذ به گوشی گانتز می داند و از ۵ هفته پیش به او در این رابطه هشدار داده شده است.

شین بت از اظهار نظر درباره این خبر خودداری کرده است.

بنی گانتز از فرماندهان سابق ستاد ارتش اسراییل و رهبر ائتلاف آبی و سفید در انتخابات پارلمانی این رژیم است که کمتر از یک ماه دیگر برگزار می شود.

گانتز جدی ترین رقیب بنیامین نتانیاهو در این انتخابات است.

ائتلاف آبی و سفید در واکنش به این گزارش گفته است امنیت ملی اسرائیل از طریق گانتز دچار مشکل نشده و حزب لیکود به رهبری نتانیاهو را عامل انتشار این گزارش دانسته است.

سخنگوی حزب لیکود این اتهام را رد کرده است.

بنیامین نتانیاهو دو ماه پیش در یک سخنرانی ایران را متهم کرد که به طور روزانه علیه اسرائیل به حملات سایبری دست می زند.

اسرائیل هم به عملیات گسترده سایبری علیه ایران از جمله دست داشتن در آلوده سازی تاسیسات هسته ای این کشور به ویروس نرم افزاری استاکس نت در سال ۲۰۱۰ متهم شده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.