جام ملت های آسیا؛
چین با کسب دومین پیروزی به مرحله حذفی صعود کرد

پرسش:تیم ملی فوتبال چین با هدایت «مارچلو لیپی» دومین برد خود در جام ملت های آسیا 2019 را به دست آورد و جواز صعود به مرحله حذفی را کسب کرد.

پرسش:تیم ملی فوتبال چین با هدایت «مارچلو لیپی» دومین برد خود در جام ملت های آسیا 2019 را به دست آورد و جواز صعود به مرحله حذفی را کسب کرد.

 

 

به گزارش عصر جمعه ایرنا؛ این دیدار از گروه C جام ملت های آسیا در ورزشگاه «محمد بن زاید» شهر ابوظبی برگزار شد و تیم ملی چین با هدایت «مارچلو لیپی» با حساب سه بر صفر تیم فیلیپین با سرمربیگری «اسون گوران اریکسون» را شکست داد.
فیلیپین که در دیدار نخست برابر کره جنوبی با شکست روبرو شده بود، بازی امروز را با شجاعت بیشتری آغاز کرد تا شاید با کسب امتیاز از چین به صعود امیدوار شود.
مقاومت فیلیپین در دقیقه چهلم از بین رفت و «وو لی» با ضربه ای فنی و تماشایی گل نخست این دیدار را برای چینی ها به ثمر رساند.
فیلیپین در دقایق اندک باقی مانده نیمه نخست، فرصت های خوبی برای جبران داشت که واکنش های «جون لینگ یان» درواز بان چین و بی دقتی مهاجمان فیلپین مانع از به ثمر رسیدن گل شد.
در نیمه دوم، برتری چین بر روند بازی حفظ شد و بار دیگر «وو لی» به زیبایی هرچه تمام تر گلزنی کرد تا ستاره چینی ها، گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند.
در دقیقه 81 «یو دابائو» که تنها ثانیه هایی از حضورش در میدان به عنوان بازیکن تعویضی می گذشت، سومین گل چین را به نام خود ثبت کرد.
در نهایت چین به برتری سه بر صفر رسید تا با 6 امتیاز صعود خود را قطعی کند و فیلیپین نیز بدون امتیاز باقی ماند.
**ترکیب فیلیپین
آلوارو سیلوا، کارلوس آلبرتو (فیل یانگ)، جان پاتریک(مانوئل)، لوک وودلند، دایسوکه ساتو، استفان پالا، کوین اینگرسو، مایکل فالکسگارد، استفان شروک، پاتریک ریچلت(کروت دژون) و خاویر پاتینو
**ترکیب چین
جون لینگ یان، کی شی، لینپنگ ژانگ، فنگ ژیاوتینگ، وو لی، ژوری ژائو(یو هانچائو)، ژی ژنگ(چی ژونگو)، جونمین هائو، ژی وو، لین گائو(یو دابائو) و یانگ لیو

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.